top of page
  • תמונת הסופר/תד"ר הילה שרון-דוד

רוצים עובדים שמחים יותר? תגרמו להם לזוז

עודכן: 25 בנוב׳ 2022

מרחבי העבודה השתנו. זו עובדה. הקונספט הידוע של עבודה במשרד אפור מ-9:00 עד 17:00 כבר מזמן לא איתנו ובעשור האחרון (במיוחד מאז מגפת הקורונה) אנו רואים שינויים משמעותיים באופן שבו אנשים רוצים לעבוד ויכולים לעבוד. אחד הדברים שהכי עוזרים לשמר מוטיבציה בתוך המשרד ולעודד הגעה, כך מסתבר- זו יצירת אווירה המעודדת תנועה, ספורט, ושימור הרגלי בריאות טובים בכלל בתוך המשרד, מבלי לחכות להגיע הביתה. אז איך מייצרים אווירה כזו? בכתבה הבאה

women with flowers. workers doing exercise
women with flowers. workers doing exercise

עבודה במשרד לשם עבודה בלבד- משקפת תפישת עולם ישנה. בגבולות בין הבית למשרד הולכים ומטשטשים, גם מבחינה פיזית (הרבה עובדים עברו לעבודה מהבית) וגם תפישתית- האופן שבו אנחנו תופשים את מה שמסגרת העבודה אמורה לספק לנו השתנתה. ממצב של תגמול כספי בלבד- אנו מבינים היום כפי שמראים מחקרים שעובדים מחפשים תגמול מנטלי, מציאת משמעות, ויצירת איזון בית עבודה לא פחות מאשר שכר מספק.

שמירת ה-WELLNESS של עובדים

"היום כשאני מגיעה למשרד אני מחפשת משהו הרבה יותר רחב ומשמעותי מאשר רק לסיים את המשימות שלי. אני מגיעה כדי להרגיש שייכת ולהרגיש שאני ממצה את מי שאני, שאני מתפתחת ומתקדמת. חשוב לי להרגיש שמקום העבודה שלי עוזר לי לשמור על הבריאות שלי, וזה כולל בריאות מנטלית".

נטלי, עובדת בתחום ההיי-טק


אחד התחומים שהיום חברות וארגונים שמים עליהם יותר ויותר דגש זה שמירה על אורחות החיים של העובד, במילה הסקסית יותר Wellness. ככל שהמשרד מצליח לשלב פעילויות שכוללות היבטים של שמירת אורח חיים בריא כמו ארוחות בוקר משותפות ובריאות, אפשרות להתאמן במסגרת העבודה, ואפילו אפשרות להביא את חיית המחמד למשרד (כן, כן- מדובר באחד מגורמי האושר המשמעותיים של Wellness), כך העובדים חשים מסופקים יותר והדבר מסייע ביצירת תחושת האיזון בין בית-חיים-עבודה.


מקרר שמזין את העובדים

תשומת הלב של מחלקת משאבי אנוש על הזמנת מזון בריא, מזין ואיכותי לעובדים יכול לסייע ביצירת אכילה מאוזנת וביראה במשרד שידועה כמסייעת לשמירה על רמות הריכוז והתפקוד הקוגניטיבי הכללי של עובדים. מעבר לכך, מזונות מסוימים כמו תמרים, אבוקדו ואגוזים ידועים כמעלים את רמות הסרוטונין- הורמון המקושר לתחושת אושר. מזון בריא ושמירה על ארוחות מסודרות לאורך היום, ובמיוחד אם הם משותפות, יכולות לסייע ביצירת עובדים שמחים, עם תחושת סיפוק, שייכות ופרודוקטיביות גבוהה.

במקום להיפגש בחדר הישיבות- צאו החוצה

ישיבה מקושרת ללא מעט תחלואות. מי רוצה לשבת כל היום כשאפשר בכלל לזוז? היום, ישנה מגמה משמעותית של ארגוני הבריאות הלאומיים והבילאומיים לעודד תנועה אורגנית במהלך היום, כזו שלא מצריכה מחשבה. עריכת ישיבות צוות בזמן הליכה, בטבע, במהלך אימון וכדומה יכולה לעודד יצירתיות ותחושת יחד שיתרמו לאווירת הישיבה אך גם לביצועים. יש לכם שיחה חשובה עם קולגה? נסו לקבוע אותה תוך כדי הליכה וראו מה יהיו התוצאות- הן מיידיות.

סביבת עבודה שגורמת לזוז (או לקפוץ)

מגמות חדשות של חברות ציוד הכושר מפנימות את השינויים הנחוצים בעולם העבודה ובאורח החיים של העובדים והחלו מייצרות יותר ויותר ציוד כושר שמותאם למשרד. במקום כיסאות רגילים- ישנם כדורי פיטבול שמותאמים לישיבה וניתן לנוע עליהם בחופשיות ולשפר את היציבה וליבת הגוף. כמו כן, שילוב של שולחנות עבודה בעמידה או לחלופין הליכוני עבודה (כאלו שמותקן עליהם שולחן עבודה) הם פיתרון נהדר לעידוד העובדים לזוז. זיכרו- כל תנועה של הגוף היא תנועה של המוח. באמצעות התנועה, עובדים חושבים יותר בבהירות ובצלילות ויכולות של פתרון בעיותוקבלת החלטות הופכות יותר זמינות.


שילוב שיעורי יוגה, פילאטיס, או ריקוד בתוך מתחם העבודה (גם אם על חשבון זמן העבודה) בסופו של דבר ישרתו את העובדים ואת המנהלים. עובדים שזזים יותר, מניעים יותר תהליכים חשובים בארגון. בנוסף- תזוזה משותפת יוצרת שיתוף פעולה ותיאום בין העובדים שחשובים לא פחות להזגת מטרות הארגון.


ד"ר הילה שרון דוד, לייעוץ אישי וארגוני בתהליכי בריאות ושינוי דרך ספורט ופעילות גופנית מוזמנית.ות ליצור קשר

אימון גופרגש | Tel Aviv | פסיכולוגיית ספורט | וולנס בארגון | העצמת עובדים ומנהלים

0 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול
bottom of page